Goldsun czysta energia
Loading...
ul. Namysłowskiego 8, 22-400 Zamość
Zamów wycenę

  Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, ładowarki do samochodów?

  Wypełnij krótki formularz, a my postaramy się dobrać instalację dla Ciebie

  lub zadzwoń / wyślij email

  Pompa ciepła czy piec? Co bardziej się opłaca?

  3 maja, 2023

  Pompy ciepła to jedno z najbardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań do ogrzewania domów. Porównując je do pieców na węgiel lub pellet, można z łatwością udowodnić, że pompy ciepła są bardziej opłacalne, a także przyjazne dla środowiska.

  Przede wszystkim, pompy ciepła są bardziej efektywne w wykorzystaniu energii niż piece na węgiel lub pellet. Podczas gdy tradycyjne piece opalane paliwem kopalnym mają sprawność na poziomie 70-90%, pompy ciepła osiągają nawet 400% sprawności. Oznacza to, że na jednostkę energii elektrycznej, pompy ciepła dostarczają nawet 4 jednostki energii cieplnej, co przekłada się na niższe rachunki za energię.

  Ponadto, korzystanie z pompy ciepła jest bardziej ekologiczne niż spalanie węgla czy pelletu. Spalanie paliw kopalnych powoduje emisję dwutlenku węgla i innych substancji szkodliwych dla środowiska. Z kolei pompy ciepła korzystają z energii elektrycznej, co w przypadku wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr, woda czy słońce, pozwala na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

  Dodatkowo, korzystanie z pompy ciepła wymaga znacznie mniejszej obsługi niż piec na węgiel czy pellet. Piece te wymagają stałego uzupełniania paliwa, a także czyszczenia i konserwacji. Doliczmy też komfort użytkowania, bowiem przy pompie ciepła nie musimy martwić się o bezpieczeństwo domu w przypadku uzbieranej w kominie sadzy, lub źle podłożonego węgla. Natomiast pompy ciepła wymagają jedynie regularnej konserwacji i serwisowania, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne, a użytkowanie sprowadza się do kilku kliknięć na monitorze.

  Podsumowując, pompy ciepła są bardziej opłacalne i przyjazne dla środowiska niż piece na węgiel czy pellet. Ich wyższa sprawność, mniejsza emisja gazów cieplarnianych oraz mniejsze koszty eksploatacyjne czynią je idealnym rozwiązaniem dla osób szukających efektywnego i ekologicznego sposobu na ogrzewanie domu.

  Administratorem Twoich danych jest Goldsun Radosław Szewczuk z siedzibą w Zamościu 22-400, ul. Namysłowskiego 8, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 9222757004; REGON: 061690371 sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: info@goldsun.com.pl Kontakt we wskazanych sprawach możliwy jest także w postaci tradycyjnej korespondencji na adres administratora z dopiskiem: „Ochrona Danych Osobowych" oraz osobiście pod adresem 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8.

  Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
  – wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
  – finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
  – obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
  – prowadzenia procesów reklamacyjnych.

  Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się z punktem obsługi klienta w naszej siedzibie bądź biurze 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: info@goldsun.com.pl. Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Goldsun Radosław Szewczuk w ramach zawieranych z Tobą umów.