Goldsun czysta energia
Loading...
ul. Namysłowskiego 8, 22-400 Zamość
Zamów wycenę

  Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, ładowarki do samochodów?

  Wypełnij krótki formularz, a my postaramy się dobrać instalację dla Ciebie

  lub zadzwoń / wyślij email

  Nowoczesne systemy grzewcze – rodzaje

  30 grudnia, 2020

  Biorąc pod uwagę strefę klimatyczną w jakiej żyjemy, ogrzewanie to bardzo ważny element, pozwalający na zachowanie komfortu podczas sezonu jesienno-zimowego. Wydatki, jakie ponosimy w związku z ogrzewaniem pomieszczeń są zazwyczaj bardzo wysokie, niezależnie od wielkości naszego domu, czy mieszkania. Warto więc wykorzystać nowoczesne systemy stworzone tak, uzyskać optymalną temperaturę i dbać o środowisko wokół nas. Jakie opcje grzewcze są dostępne na polskim rynku?

  Nowoczesny system – czyli jaki?

  Nowoczesne systemy grzewcze za sprawa wielofunkcyjności i innowacyjnych rozwiązań ułatwiają nam codzienne życie i sprawiają, że utrzymanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń jest coraz prostsze. Innowacyjna konstrukcja wyróżnia się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami i nie wymaga specjalnego pomieszczenia, co ułatwia rozplanowanie poszczególnych pokoi. System grzewczy powinien efektywnie spełniać swoją podstawową rolę, czyli dostarczać nam ciepła. Ogrzewanie powinno być równomierne we wszystkich pomieszczeniach, a wszystkie jego elementy powinny być solidne, wydajne i ciche. Dostępne obecnie konstrukcje grzewcze nie są także szkodliwe dla środowiska. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom nie emitują nadmiernej ilości szkodliwych spalin, a sama energia jest pozyskiwana zazwyczaj z odnawialnych źródeł energii. Ważna jest także łatwość obsługi, czy możliwość zdalnego sterowania temperaturą.

  Systemy grzewcze – jakie są opcje?

  Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów są eko pompy ciepła, które pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania, przy jednoczesnym utrzymaniu maksymalnego komfortu użytkowania. Nowoczesne pompy mogą zarówno ogrzewać poszczególne pomieszczenia, jak i ogrzewać wodę płynącą z kranu. Ich działanie nie opiera się na paliwach kopalnianych, dzięki czemu zmniejszona jest emisja dwutlenku węgla. Na rynku znajdziemy także pompy ciepła, które spełniają podwójną funkcję – w zimie ogrzewają, a latem chłodzą, zapewniając przyjemną temperaturę. Inne dostępne rozwiązanie to m.in. energooszczędne kotły kondensacyjne, czyli unowocześniona wersja kotłów gazowych i olejowych. Konstrukcja tych nowoczesnych systemów grzewczych pozwala na maksymalne wykorzystanie powstającej energii, dzięki pobieraniu jej także z emitowanych spalin.