Goldsun czysta energia
Loading...
ul. Namysłowskiego 8, 22-400 Zamość
Zamów wycenę

  Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, ładowarki do samochodów?

  Wypełnij krótki formularz, a my postaramy się dobrać instalację dla Ciebie

  lub zadzwoń / wyślij email

  Klimatyzacja- fakty i mity

  28 czerwca, 2023

  Oto kilka faktów i mitów dotyczących klimatyzacji w domu, które najczęściej są zadawane w formie pytania przez klientów:

  Klimatyzacja to system lub urządzenie, które służy do regulacji temperatury, wilgotności i jakości powietrza w pomieszczeniu. Klimatyzatory są stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych, takich jak biura, hotele, sklepy czy centra handlowe.

  Podstawowym zadaniem klimatyzacji jest chłodzenie pomieszczenia w ciepłe dni, co zapewnia komfort termiczny i poprawia samopoczucie mieszkańców lub pracowników. Klimatyzacja może też pomóc w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności powietrza, szczególnie w pomieszczeniach, w których wilgotność jest zbyt wysoka lub zbyt niska.

  W nowoczesnych klimatyzatorach stosuje się różne technologie, takie jak systemy filtracji powietrza, pompy ciepła, wentylatory, itp. Klimatyzacja może być sterowana za pomocą pilota, panelu sterującego lub aplikacji mobilnej, co pozwala na łatwe dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb.

  Fakty:

  • Klimatyzacja może być bardzo przydatna w regionach o wysokich temperaturach i wilgotności, gdzie letnie upały są uciążliwe i mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Klimatyzacja może zapewnić komfort termiczny i pomóc zmniejszyć ryzyko udaru cieplnego i innych chorób związanych z upałami.
  • Klimatyzacja może pomóc w utrzymaniu zdrowia, szczególnie dla osób z chorobami układu oddechowego lub alergiami. Poprzez filtrację powietrza, klimatyzacja może usunąć z powietrza cząsteczki kurzu, pyłków, wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń, co wpłynie na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu.
  • Nowoczesne klimatyzatory są bardzo efektywne i energooszczędne. W porównaniu do starszych modeli, nowoczesne klimatyzatory zużywają znacznie mniej energii, dzięki czemu mogą przyczynić się do obniżenia rachunków za energię elektryczną.

  Mity:

  • Klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia – To nieprawda. Nowoczesne klimatyzatory są bezpieczne dla zdrowia, a nawet mogą wpłynąć na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. Ważne jest, aby regularnie wymieniać filtry w klimatyzatorze, aby zapewnić czystość powietrza.
  • Klimatyzacja wpływa negatywnie na środowisko – To zależy od rodzaju klimatyzatora i jego efektywności energetycznej. Nowoczesne klimatyzatory są coraz bardziej energooszczędne, co przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.
  • Klimatyzacja jest bardzo droga – Koszty instalacji i użytkowania klimatyzatora są uzależnione od wielu czynników, takich jak rozmiar pomieszczenia, rodzaj klimatyzatora i jego efektywność energetyczna. Istnieją różne modele klimatyzatorów dostępne na rynku, w różnych przedziałach cenowych, co pozwala na dostosowanie wyboru do indywidualnych potrzeb i budżetu.

  Administratorem Twoich danych jest Goldsun Radosław Szewczuk z siedzibą w Zamościu 22-400, ul. Namysłowskiego 8, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 9222757004; REGON: 061690371 sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: info@goldsun.com.pl Kontakt we wskazanych sprawach możliwy jest także w postaci tradycyjnej korespondencji na adres administratora z dopiskiem: „Ochrona Danych Osobowych" oraz osobiście pod adresem 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8.

  Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
  – wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
  – finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
  – obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
  – prowadzenia procesów reklamacyjnych.

  Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się z punktem obsługi klienta w naszej siedzibie bądź biurze 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: info@goldsun.com.pl. Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Goldsun Radosław Szewczuk w ramach zawieranych z Tobą umów.