Goldsun czysta energia
Loading...
ul. Namysłowskiego 8, 22-400 Zamość
Zamów wycenę

  Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, ładowarki do samochodów?

  Wypełnij krótki formularz, a my postaramy się dobrać instalację dla Ciebie

  lub zadzwoń / wyślij email

  Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd?

  2 stycznia, 2021

  Panele fotowoltaiczne są nie tylko ekologicznym, ale i niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem. Wykorzystanie kolektorów słonecznych, czerpiących energię z promieniowania UV, zmniejsza bowiem zapotrzebowanie na energię, płynącą z tradycyjnych urządzeń grzewczych, na przykład kotłów. Co więcej, energia słoneczna przekłada się na całkowicie darmową energię elektryczną, dlatego rachunki za prąd stają się niższe. Jeśli zatem chcesz ograniczyć swoje wydatki, zamontuj na dachu kolektory słoneczne. Sprawdź, jaką wytwarzają moc i jak poprawić ich wydajność.

  Jaka jest wydajność domowych elektrowni fotowoltaicznych?

  Aby wiedzieć, ile kilowatogodzin wytwarza w ciągu roku dana elektrownia należy sprawdzić jej moc i pomnożyć ją razy tysiąc. Instalacja o mocy 3 kW zatem rocznie wytworzy około 3 000 kWh, instalacja o mocy 10 kW 10 000 kWh. Przed założeniem instalacji fotowoltaicznej bardzo ważne jest, aby dostosować ją do potrzeb użytkowników. W tym celu należy odczytać roczny pobór mocy z rachunku od zakładu energetycznego. Dzięki zgromadzonym danym dowiesz się jakiej mocy elektrowni potrzeba, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię w twoim gospodarstwie domowym.

  Co zrobić, aby poprawić wydajność elektrowni?

  Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne są w stanie niemal całkowicie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną, jednak aby działały z maksymalną mocą, należy pamiętać o kilku wskazówkach. Jeśli zatem chcesz poprawiać wydajność swoich paneli słonecznych, zadbaj o to, by:

  • właściwie je zamontować,
  • regularnie je czyścić,
  • zgromadzić nadwyżkę energii.

  Panele słoneczne powinny być zamontowane w odpowiednim miejscu i pod odpowiednim kątem, na powierzchni jak najbardziej nasłonecznionej i wyeksponowanej na działanie promieni UV, dlatego najlepsze są południowe stoki. Upewnij się, że miejsce przeznaczone na panele fotowoltaiczne nie będzie zacienione drzewami ani innymi obiektami. Ponieważ słońce operuje najmocniej między majem a wrześniem, pomyśl o zamontowaniu specjalnych baterii, w których gromadzić się będą nadwyżki energii na miesiące z mniejszą ilością słońca.

  Niemniej ważne jest regularne czyszczenie paneli i usuwanie z nich zanieczyszczeń, które obniżają ich wydajność, czyli zalegających na nich kurzu oraz osadów. Wystarczy woda z mydłem i delikatna gąbka. Pamiętaj, że panele fotowoltaiczne działają nie tylko wiosną i latem, kiedy słońca jest najwięcej, ale także zimą, również pozyskując energię ze słońca. Dlatego nie zapominaj o regularnym usuwaniu z nich zwałów śniegu.