Goldsun czysta energia
Loading...
ul. Namysłowskiego 8, 22-400 Zamość
Zamów wycenę

  Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, ładowarki do samochodów?

  Wypełnij krótki formularz, a my postaramy się dobrać instalację dla Ciebie

  lub zadzwoń / wyślij email

  Jak wybrać dobrą pompę ciepła?

  29 grudnia, 2020

  Pompy ciepła mogą służyć nie tylko do ogrzewania domów, ale także, mimo swojej nazwy, do ich schładzania. To tani oraz przyjazny środowisku sposób na zapewnienie właściwej temperatury w budynkach. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie rozwiązanie, które będzie przede wszystkim wydajne, jak również możliwe do wdrożenia w konkretnym przypadku. Jak wybrać pompę ciepła, aby dobrze się sprawowała?

  Pompa ciepła – co to takiego?

  Pompa taka to urządzenie, które nie wytwarza ciepła, a jedynie odbiera je z wody, gruntu i powietrza, a następnie przenosi do instalacji grzewczej lub niekiedy wentylacyjnej. Do działania potrzebuje energii elektrycznej, ale bilans między zapotrzebowaniem na prąd a generowanym ciepłem wychodzi korzystnie na jej rzecz.

  Skąd będzie czerpane ciepło?

  Element, z którego czerpana będzie energia do ogrzewania domu, nazywamy źródłem dolnym. Natomiast miejsce, do którego jest ono przekazywane, to źródło górne. Dolnym źródłem ciepła mogą być: woda powierzchniowa lub podziemna, powietrze, grunt, jak też usunięte powietrze wentylacyjne. Na decyzję o wyborze pompy muszą mieć wpływ warunki panujące na danym terenie i dostępne źródła ciepła. Pompy dostarczające ciepło pobrane z wody mogą być umieszczone tylko na działkach, gdzie znajdują się odpowiednio duże cieki wodne. Woda ta musi mieć też właściwy skład – żelazo, mangan i wapń mogą zaszkodzić urządzeniu. Pompy powietrzne można szybko zamontować, nie wymagają ingerencji w zagospodarowany już teren. Jednak w przypadku ostrego mrozu ich wydajność spada. W Polsce najpopularniejsze są pompy gruntowe. Aby mogły czerpać ciepło z gruntu, należy wybudować kolektor poziomy lub wymagającą wykonania odwiertów na kilkadziesiąt metrów sondę pionową. Ich główną zaletą jest to, że w głębi gruntu temperatura jest zawsze dodatnia, co nie pozostaje bez wpływu na działanie urządzenia i ogrzewanie budynku.

  COP – co to takiego?

  COP jest szerzej znany pod nazwą współczynnika efektywności. Mówi on o tym, ile energii cieplnej jest generowane przy dostarczeniu 1kW energii elektrycznej – im jego wartość jest wyższa, tym lepiej. Dzięki temu współczynnikowi można faktycznie dowiedzieć się, czy dana pompa jest optymalnie energooszczędna. Klasyfikacja ta jest nieco podobna do dobrze znanych oznaczeń sprzętu AGD (np. A+, A++), jednak można z niej zaczerpnąć znacznie więcej informacji na temat wydajności pompy ciepła. Współczynnik ten jest opracowywany w odniesieniu do różnych temperatur zarówno po stronie źródła górnego, jak i dolnego. Warto więc wziąć go pod uwagę, podejmując decyzję o typie dobieranej pompy.

  Administratorem Twoich danych jest Goldsun Radosław Szewczuk z siedzibą w Zamościu 22-400, ul. Namysłowskiego 8, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 9222757004; REGON: 061690371 sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: info@goldsun.com.pl Kontakt we wskazanych sprawach możliwy jest także w postaci tradycyjnej korespondencji na adres administratora z dopiskiem: „Ochrona Danych Osobowych" oraz osobiście pod adresem 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8.

  Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
  – wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
  – finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
  – obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
  – prowadzenia procesów reklamacyjnych.

  Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się z punktem obsługi klienta w naszej siedzibie bądź biurze 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: info@goldsun.com.pl. Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Goldsun Radosław Szewczuk w ramach zawieranych z Tobą umów.