Goldsun czysta energia
Loading...
ul. Namysłowskiego 8, 22-400 Zamość
Zamów wycenę

  Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, ładowarki do samochodów?

  Wypełnij krótki formularz, a my postaramy się dobrać instalację dla Ciebie

  lub zadzwoń / wyślij email

  Jak działają kolektory słoneczne w pochmurne dni?

  3 stycznia, 2021

  Kolektory słoneczne pozwalają uzyskać energię, płynącą prosto ze słońca. Dzięki temu są ekologiczne i przyczyniają się do mniejszego zanieczyszczania naszej planety. Co więcej, koszt ich montażu bardzo szybko się zwróci, a same panele fotowoltaiczne są tanie w eksploatacji. Aby generowały jak najwięcej ciepła, należy zamontować je na dachu o odpowiednim kącie nachylenia i wystawionym w kierunku południowym. Panele należy regularnie czyścić z brudu, kurzu oraz innych zanieczyszczeń, a także zadbać o to, by nie były przykryte przez cień okolicznych drzew lub innych zadaszeń. Kolektory słoneczne sprawdzają się przede wszystkim podczas miesięcy wiosenno-letnich i przy wysokich temperaturach, co nie oznacza, że nie działają jesienią i zimą, kiedy dni są zimne oraz pochmurne. Sprawdź, jak jest to możliwe.

  Dlaczego kolektory słoneczne działają nawet w pochmurne dni?

  Działanie kolektorów słonecznych opiera się na prostej zasadzie: absorber w panelach gromadzi energię słoneczną, zamieniając ją następnie na prąd. Podstawą każdej instalacji są panele fotowoltaiczne. Panele umieszczone są w obudowach, chroniących je przed uszkodzeniami i wypełnione są w 95% krzemem. Każdy panel składa z warstwy dodatniej i ujemnej. Ponieważ napięcie elektryczne, wytworzone przez panele, jest napięciem stałym, a napięcie w domowych gniazdkach przemiennym, potrzebny będzie inwerter, który dokona przekształcenia. Po zakończeniu pracy inwertera prąd trafia do urządzeń, znajdujących się w budynku. W letnie, ciepłe, słoneczne dni, panele absorbują bezpośrednio promienie słoneczne, padające wprost na nie. W trakcie dni pochmurnych natomiast wykorzystują one promieniowanie rozproszone, czyli takie, które przebiło się przez chmury i odbiło od otoczenia, i które jest niewidoczne dla ludzkiego oka. Wystarczy już nawet niewielka ilość promieniowania rozproszonego, by kolektory zaczęły działać. Efektywność działania kolektorów słonecznych w pochmurne dni zależy od następujących czynników:

  • od sprawności optycznej instalacji,
  • rodzaju wykonanej izolacji,
  • powierzchni kolektora,
  • rodzaju kolektora.

  Dlaczego kolektory słoneczne działają przy ujemnych temperaturach?

  Wiele osób obawia się także, czy kolektory słoneczne, wspomagające centralne ogrzewanie, działają w ujemnych temperaturach, często towarzyszących pochmurnym, jesienno-zimowym dniom. Nie musicie się Państwo martwić! Oferowane przez nas kolektory słoneczne podgrzeją wodę w zbiorniku, nawet jeśli słońce wychyli się zza chmur jedynie na godzinę. Płyn solarny bowiem, przekazujący ciepło z absorbera do zbiornika wody użytkowej lub grzewczej stanowi wodny roztwór glikolu propylenowego. Substancja ta krzepnie w granicach -25/-35°C, dlatego ciepło bez problemu jest przekazywane także zimą. Co więcej, dzięki specjalnej konstrukcji, zewnętrzna część instalacji solarnej nie niszczy się pod wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych. W kolektorach próżniowych natomiast czynnik roboczy bardzo szybko się podgrzewa i wstępnie podgrzewa wodę.

  Użytkowanie kolektorów słonecznych jest zatem możliwe nie tylko w ciepłe, bezchmurne dni, lecz również wtedy, gdy temperatury spadają, a niebo spowijają gęste, ciemne chmury. Dlatego ich montaż oraz eksploatacja są nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim ze wszech miar opłacalne.

  Administratorem Twoich danych jest Goldsun Radosław Szewczuk z siedzibą w Zamościu 22-400, ul. Namysłowskiego 8, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 9222757004; REGON: 061690371 sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: info@goldsun.com.pl Kontakt we wskazanych sprawach możliwy jest także w postaci tradycyjnej korespondencji na adres administratora z dopiskiem: „Ochrona Danych Osobowych" oraz osobiście pod adresem 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8.

  Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
  – wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
  – finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
  – obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
  – prowadzenia procesów reklamacyjnych.

  Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się z punktem obsługi klienta w naszej siedzibie bądź biurze 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: info@goldsun.com.pl. Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Goldsun Radosław Szewczuk w ramach zawieranych z Tobą umów.