Goldsun czysta energia
Loading...
ul. Namysłowskiego 8, 22-400 Zamość
Zamów wycenę

  Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, ładowarki do samochodów?

  Wypełnij krótki formularz, a my postaramy się dobrać instalację dla Ciebie

  lub zadzwoń / wyślij email

  Fotowoltaika w pigułce- co to dokładnie jest?

  22 marca, 2023

  Instalacje fotowoltaiczne, zwane również systemami solarnymi, to coraz popularniejsze rozwiązanie w dziedzinie zrównoważonej energii. Są one zaprojektowane w celu pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i są wykorzystywane do zasilania domów, firm i innych budynków.

  Proces instalacji fotowoltaicznych zaczyna się od oceny lokalizacji, na której będą zainstalowane panele słoneczne. Instalatorzy biorą pod uwagę kąt nachylenia dachu, jego położenie geograficzne, intensywność światła słonecznego i obecność przeszkód, takich jak drzewa czy budynki, które mogą zasłaniać panele słoneczne.

  Następnie instalatorzy projektują system solarny, który jest najlepiej dopasowany do potrzeb klienta. System składa się z paneli słonecznych oraz inwertera. Inwerter jest niezbędny dla instalacji fotowoltaicznej, gdyż odpowiada za przetwarzanie oraz przekształcanie energii powstającej w modułach PV. Dzięki pracy falownika prąd stały (DC) jest przetwarzany w energię elektryczną, czyli prąd zmienny (AC), jaki znajduje się w sieciach niskiego napięcia.

  Po zakończeniu projektu instalatorzy przeprowadzają instalację paneli słonecznych i podłączają je do sieci elektrycznej domu lub budynku. System jest następnie testowany i skonfigurowany tak, aby działał optymalnie i zapewnił maksymalne oszczędności.

  Instalacje fotowoltaiczne mają wiele zalet. Są one czyste i nie emitują żadnych szkodliwych substancji do atmosfery, co jest korzystne dla środowiska. Poza tym, systemy te pozwalają na znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej i są dobrym sposobem na zmniejszenie rachunków za energię.

  Warto zauważyć, że w niektórych krajach istnieją programy rządowe, które oferują dotacje lub ulgi podatkowe dla osób, które decydują się na instalację systemów solarnych. Dzięki temu inwestycja w instalacje fotowoltaiczne może okazać się bardziej opłacalna niż początkowo przypuszczano.

  Podsumowując, instalacje fotowoltaiczne są zrównoważonym i ekonomicznym rozwiązaniem w dziedzinie energii. Ich instalacja może pozytywnie wpłynąć na środowisko, a także pomóc w oszczędzaniu pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną.

  Administratorem Twoich danych jest Goldsun Radosław Szewczuk z siedzibą w Zamościu 22-400, ul. Namysłowskiego 8, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 9222757004; REGON: 061690371 sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: info@goldsun.com.pl Kontakt we wskazanych sprawach możliwy jest także w postaci tradycyjnej korespondencji na adres administratora z dopiskiem: „Ochrona Danych Osobowych" oraz osobiście pod adresem 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8.

  Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
  – wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
  – finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
  – obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
  – prowadzenia procesów reklamacyjnych.

  Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się z punktem obsługi klienta w naszej siedzibie bądź biurze 22-400 Zamość ul.Namysłowskiego 8 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: info@goldsun.com.pl. Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Goldsun Radosław Szewczuk w ramach zawieranych z Tobą umów.