Pompy ciepła do podgrzewania c.w.u

pompy ciepła Puławy To urządzenia służące do produkcji ciepłej wody użytkowej. Domowe pompy ciepła powietrze-woda charakteryzują się kompaktową budową. Urządzenia te są opracowane szczególnie w celu dostarczania ciepłej wody do zastosowania w gospodarstwach domowych. Ich maksymalnie kompaktowa konstrukcja i elegancki wygląd sprawiają, że są to urządzenia odpowiednie do zamontowania wewnątrz budynków. Domowe pompy ciepła powietrze-woda zostały opracowane i wytworzone w taki sposób, aby zapewnić wiele lat bezpiecznej i niezawodnej pracy.

Pompa ciepła pokrywa w 100 % zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową dla domu jednorodzinnego. Stosując takie rozwiązanie można nie tylko bardzo oszczędnie podgrzać potrzebną na wodę, ale też chłodzić wnętrze budynku latem.

pompy ciepła Opole lubelskie Najlepiej sprawdza się ona w pomieszczeniach ciepłych, np. pralnia, spiżarnia, suszarnia, ponieważ znajdujące się w nich powietrze zostanie schłodzone i osuszone.
Pompa ciepła pozyskuje około 70% energii cieplnej do pogrzania ciepłej wody z powietrza wentylacyjnego. W ten sposób koszty podgrzewania ciepłej wody użytkowej zostają zminimalizowane aż o 2/3

Pompa ciepła pracuje niezależnie od warunków pogodowych. Jedynym warunkiem jest temperatura powietrza zasysanego powyżej -7 stopni Celsjusza. Poniżej tej temperatury załącza się grzałka elektryczna lub dzięki wbudowanej wężownicy dodatkowe źródło ciepła np. kominek z płaszczem wodnym, kocioł na paliwo stałe, instalacja solarna.