Wybierz język: flaga flaga flagaGoldSun – odnawialne źródła energii


Dlaczego warto zamontować panele słoneczne?

Panele fotowoltaiczne dają możliwość uzyskiwania prądu bez konieczności bycia podłączonym do sieci. Ich działanie polega na przetwarzaniu energii pozyskanej z promieni słonecznych na elektryczną. Instalacje tego rodzaju zdobywają popularność na fali wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz budownictwa pasywnego. Wskazuje się także na jej nieinwazyjne dla środowiska działanie.

Komfort użytkowania oraz bezobsługowość

Instalacje fotowoltaiczne doskonale sprawdzają się w miejscach, które trudno podłączyć do sieci ze względu na odległość najbliższego przyłącza. Ze względu na swój sposób działania są niemal bezobsługowe. Panele słoneczne poddawane serwisom i przeglądom mogą działać bezawaryjnie nawet przez kilka dekad, określa się, że minimum 30 lat. Charakteryzują się także tym, że nie generują zanieczyszczeń ani hałasu. 

Rozwiązanie dające niezależność

Panele fotowoltaiczne to również doskonałe rozwiązanie dla rolnictwa, ponieważ pozwala na unikanie efektów związanych z awariami zasilania lub przerwach w dostawie energii. Instalacja jest w stanie magazynować energię, co oznacza, że naddatki można wykorzystać w porach, kiedy nasłonecznienie jest mniejsze, lub przekazać do sieci pozyskując dodatkowe środki. Niesie to ze sobą możliwość uniezależnienia się od zmiennych cen energii elektrycznej oraz zewnętrznych dostawców i nie wymaga wykorzystania agregatów zasilanych paliwem.

Energia przyjazna dla środowiska i późniejszych pokoleń

Panele słoneczne to rozwiązanie, które można stosować równolegle z tradycyjną instalacją elektryczną, jak i samodzielnie. Pozwala wówczas na zmniejszenie zapotrzebowania na energię podczas cieplejszych okresów. Energię pozyskaną za ich pośrednictwem nazywa się darmową oraz zieloną, ponieważ nie wiąże się ona z opłatami za prąd, ale jest także przyjazna dla środowiska. Montaż paneli podnosi także atrakcyjność obiektu na rynku nieruchomości.


Wróć do bloga